Manchester United a fost eliminată marți din Liga Campionilor, după ce a pierdut, în mod surprinzător, pe teren propriu, scor 1:2 în fața spaniolilor de la FC Sevilla.

Echipa antrenată de Jose Mourinho pornea favorită pe Old Trafford, după ce în tur remizase pe terenul andaluzilor, scor 0:0.

Dar „Diavolii Roșii” au jucat mult prea prudent, preferând să țină de rezultat, iar acest lucru i-a costat. Ben Yedder a marcat o dublă pe final (74,78), golul lui Lukaku din minutul 84 practic nu mai contând.

În celălalt meci al serii AS Roma a ajuns și ea, cu mari emoții, în sferturi, învingând pe returul de pe Olimpico, scor 1:0, pe Șahtior Donețk, după ce pierduse în Ucraina cu 1:2.

Dzeko, în minutul 52, a marcat singurul gol al gazdelor, care au jucat în superioritate numerică în ultimele 15 minute, după eliminarea lui Ordec.

Este prima calificare în sferturi pentru Roma în ultimii 10 ani.