(VIDEO) Liga Națiunilor: Spania a învins Anglia, pe Wembley. Shaw, scos de pe teren cu mască de oxigen

Autor: , in Sport / 9 septembrie, 2018, 11:06

Reprezentativa Angliei a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de naţionala Spaniei, într-un meci din Seria A a Ligii Naţiunilor, Grupa 4, în care a condus cu 1-0.

Golul englezilor a fost marcate de Rashford, în minutul 11. Pentru Spania au înscris Saul Niguez ’13 şi Rodrigo ’32, într-o partidă foarte spectaculoasă, cu ocazii mari la ambele porți.

Meciul a fost marcat de o gravă accidentare în repriza a doua, când Luke Shaw s-a prăbuşit pe gazon după ce s-a ciocnit cu Dani Carvajal. El şi-a pierdut cunoştinţa şi a primit îngrijiri pe teren timp de şapte minute, după care a fost scos de pe teren cu targa, cu gâtul imobilizat şi mască de oxigen. În vestiar, Shaw era conştient şi putea să răspundă la întrebările medicilor.