(VIDEO) Patru tineri, surprinși în flagrant de angajații INP în timp ce consumau droguri

Autor: , in Social / 23 ianuarie, 2019, 12:17

Un grup de tineri a fost surprins de angajații Inspectoratului Național de Patrulare în timp ce consumau droguri într-un automobil. Cazul a fost înregistrat marți seara, în jurul orei 18:10, în timp ce inspectorii de patrulare erau implicați în serviciu la dirijarea traficului rutier la sensul giratoriu de la intersecția străzilor Calea Orheiului – Tudor Vladimirescu.

Un inspector de patrulare, care se ocupa cu difluidizarea transportului, a observat un automobil de model Volkswagen în care se aflau mai mulți tineri, iar unul din ei în timpul mișcării automobilului în trafic a introdus în mână o seringă.

Imediat inspectorii de patrulare au somat șoferul să oprească automobilul, însă conducătorul auto a ignorat cerințele și a continuat deplasarea. Inspectorii de patrulare au solicitat ajutorul altui echipaj INP, astfel automobilul a fost oprit forțat.

În automobil se aflau 4 tineri, iar pe banchetă erau mai multe seringi și pastile.

La fața locului a fost solicitată grupa operativă, pentru a documenta cazul dat. Persoanele reținute ulterior au fost escortate la IP Rîșcani, pentru stabilirea tuturor circumstanțelor și identificarea acestora.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comentarii


Lasă un răspuns


Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

X