(VIDEO) Prima înfrângere pentru Juventus în Serie A, chiar dacă Ronaldo a marcat în premieră în deplasare

Autor: , in Sport / 8 decembrie, 2019, 12:03

Lazio Roma a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Juventus Torino, în etapa a XV-a a campionatului Italiei. A fost primul eșec pentru Juventus în Serie A.

Învingătorii au marcat prin Felipe ‘45+1, Milinkovic-Savic ’74 şi Caicedo ‘90+5. Pentru Juventus a marcat Cristiano Ronaldo, în minutul 25, aflat la primul gol în deplasare în acest sezon al campionatului Italiei.

Lazio a mai ratat un penalty în minutul 79, prin Immobile, în timp ce Juventus a jucat cu un om în minus din minutul 70.

În urma acestui rezultat, Juventus a ratat șansa de a reveni pe primul loc în Serie A, rămânând la 2 puncte în spatele lui Inter.

Lazio este pe 3, la 3 puncte de Juventus.