(FOTO) Casă de locuit din Capitală, cuprinsă de flăcări. A fost nevoie de patru echipaje de pompieri
O locuință din sectorul Rîșcani al Capitalei a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de marți, 1 decembrie. Patru echipaje de pompieri au luptat aproape o oră cu focul, care a distrus complet acoperișul casei.
Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU) apelul la 112 a fost recepționat la ora 09:26. O persoană a telefonat și a comunicat că arde o casă de pe strada Cărăușilor din municipiul Chișinău.
La fața locului, pentru localizarea incendiului, au fost îndreptate patru echipaje de intervenție. Ajunși, pompierii au stabilit că arde acoperișul unei case de locuit cu un singur nivel.
Potrivit primelor informații incendiul a afectat o construcție auxiliară din preajmă, dar și acoperișul casei în proporție de 40%. Din fericire, nu au fost raportate victime.
Incendiul a fost localizat la ora 10:07. Circumstanțele și cauza de izbucnire a arderii urmează a fi stabilită.









Comentarii