Manchester City a obţinut doar o remiză pe teren propriu, scor 1-1, în compania formaţiei West Bromwich Albion, ocupanta penultimului loc în clasament, marţi seara, într-o partidă din cadrul etapei a 13-a a campionatului de fotbal al Angliei.

City a deschis scorul în minutul 30, prin Ilkay Gundogan, însă oaspeţii au restabilit egalitatea imediat după pauză, în urma unui autogol al fundaşului Ruben Dias, care a deviat în propria poartă şutul lui Semi Ajayi.

Într-un alt meci disputat marţi, Wolverhampton Wanderers s-a impus pe propria arenă, cu 2-1, în faţa echipei Chelsea Londra, graţie golurilor lui Daniel Podence (66) şi Pedro Neto (90+5). Golul londonezilor a fost marcate de Olivier Giroud (49).

Cu o victorie, Chelsea ar fi ajuns pe prima poziție în Premier League, la egalitate cu Liverpool și Tottenham, însă cu un golaveraj mai bun.