Sursa: REUTERS

Arsenal a reuşit a treia sa victorie consecutivă în Premier League, 4-0 cu West Bromwich Albion, în deplasare, sâmbătă, în etapa a 17-a a campionatului de fotbal al Angliei, transmite Agerpres.

Kieran Tierney (23), Bukayo Saka (28) şi Alexandre Lacazette (61, 64) au adus acest succes al „tunarilor”, care au urcat pe locul 11.

La WBA continuă degringolada, echipa antrenată de Sam Allardyce venind după 0-5 cu Leeds United.

Brighton a reuşit să obţină un egal acasă cu Wolverhampton Wanderers, 3-3, după ce „lupii” au condus cu 3-1 la pauză.

Gazdele au deschis scorul prin Aaron Connolly (13), dar Wolves a punctat de trei ori până la pauză, prin marocanul Romain Saiss (19), autogolul lui Dan Burn (34) şi Ruben Neves (44 – penalty). Brighton a revenit în repriza a doua prin golurile înscrise de Neal Maupay (46 – penalty) şi Lewis Dunk (70).

Crystal Palace a câştigat cu 2-0 în faţa ultimei clasate, Sheffield United, prin golurile marcate de Jeffrey Schlupp (4) şi Eberechi Eze (45+6).

Duminică au loc partidele Newcastle United – Leicester City, Chelsea – Manchester City, iar luni se va juca meciul Southampton – Liverpool.

Sursa: Agerpres